З 1 січня змінився порядок заповнення податкової накладної

Починаючи з 1 січня 2015 року за постачання товарів / послуг на митній території України, податкова накладна складається за формою і в порядку, затвердженого наказом Мінфіну № 957 (далі — Порядок № 957). Зокрема цим Порядком передбачено, що з 1 січня 2015 року податкова накладна та додатки до неї повинні складатися і надаватися виключно в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації.
Для розпізнавання електронною системою ідентичності показників, зазначених пкартинка (18)латниками податків у графі 5 податкової накладної, додатки до податкової накладної та розрахунку коригування, у цих графах передбачено зазначення коду одиниці виміру об’єкта операції згідно з Класифікатором системи позначень одиниць вимірювання та обліку (далі — КСОЕУ).
Разом з цим нагадуємо, що згідно п. 44.1 ст. 44 НК платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухобліку, фінзвітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів.
Таким чином, якщо вартість послуги визначається із застосуванням одиниць обліку, які відображаються в первинних документах, регістрах бухобліку, то в графах 5.1 та 5.2 податкової накладної вказуються одиниці виміру (умовне позначення і код) відповідно до КСОЕУ. У випадку, коли надається послуга, яка не має одиниці обліку, у графі 5.1 зазначається «послуга», а графа 5.2 не заповнюється.
У разі складання податкової накладної на повну поставку послуги або на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) у повному обсязі, у графі 6 податкової накладної зазначається «1».
Якщо податкова накладна складається на часткову поставку послуги або на суму попередньої оплати частини вартості послуги, у графі 6 вказується відповідна частка наданої (сплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу. Наприклад, у випадку поставки частини послуги, яка відповідає половині об’єму, зазначеного в договорі, або в разі отримання суми попередньої оплати в розмірі половини договірної вартості послуги у графі 6 вказується число «0,5».
У графі 7 податкової накладної вказується ціна поставки одиниці товару / послуги без урахування ПДВ. Графа 7 заповнюється в гривнях з копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством.