Юристи податкової служби Харківщини у січні спрацювали на користь держави на 44 млн. грн.

За перший місяць нового року фахівці управління правової роботи ГУ ДФС у Харківській області виграли 41 судову справу на загальну суму 44 млн.грн., що в порівнянні з аналогічним періодом 2014 року більше майже на 3 млн. грн.
Так, нещодавно, Харківським апеляційним адміністративним судом було підтримано позицію однієї з інспекцій області щодо відсутності реального вчинення господарських операцій між позивачем – однією з харківських фірм та його контрагентом, а саме відсутність факту придбання товарів та послуг.
Позов стосувався скасування донарахувань з податку на додану вартість і штрафних санкцій у розмірі більш ніж 144 тис.грн., які прийняті за результатами документальної позапланової невиїзної перевірки.
Однією з вагомих причин відмови судом у позові було те, що керівництво фірми-позивача не змогло надати документи, що підтверджували б реальність та фактичність здійснення господарських операцій з контрагентом по наданню рекламних послуг,а також не в змозі було зв’язати надані послуги з власною господарською діяльністю.
А ось відповідач, навпаки довів правомірність прийнятого ним податкового повідомлення-рішення в рамках правового поля.
Тож правозахисники –податківці запевняють, що і надалі будуть стояти на сторожі економічних інтересів держави, та виявляти таких «горе-підприємців», які ухиляються від оподаткування та ставлять на меті отримання податкової вигоди, а не здійснення господарської діяльності. налоговая3 (21)