Володимир Хоменко: «Від психології поборів до якісно-аналітичної роботи – зміна основоположних критеріїв роботи податкової міліції»

Ефективність роботи податкової міліції на місцях обговорювалась під час виїзних розширених нарад 24-31 січня 2015 року Першим заступником Голови ДФС України Володимиром Хоменком з регіональними керівниками ДФС, слідчо-оперативних підрозділів податкової міліції, начальниками податкових інспекцій в Полтаві, Одесі, Дніпропетровську та Львові.
З метою оперативного реагування та моніторингу ситуації на місцях за ініціативи Першого заступника Голови ДФС України запроваджені відеоселекторні наради, до яких від сьогодні будуть підключені не тільки області, але й територіальні органи ДФС.
Володимир Хоменко переконаний, що потрібно негайно змінювати «психологію» роботи керівництва на місцях. Ключовими критеріями оцінки роботи керівників регіональних підрозділів податкової міліції є наступні показники: комплексне відпрацьовування діяльності фінансово-промислових груп, виявлення фіктивних підприємств, «конвертаційних центрів», бізнесу, який працює за незаконними схемами з формування фіктивного податкового кредиту, системна робота з користувачами послуг «конверт-центрів», а також протидія незаконному обігу підакцизних товарів та виявлення правопорушень у митній сфері. Основна увага повинна бути сконцентрована на роботі контрольно-перевірочних підрозділів, які здійснюють податковий аудит.
«Ми змінюємо основоположні критерії роботи податкової міліції – від психології поборів до якісно-аналітичної діяльності», – підкреслив Перший заступник Голови ДФС України.
Вже вдалося зруйнувати практику, яка діяла раніше при «Міндоху» — разова місячна «накачка» регіональних керівників. У свою чергу, саме вона була результатом «наїздів» на бізнес, «маски шоу» — виконання, так званого, «плану». Змінено й підходи у роботі – перехід від кількісних показників до якісних. Завдяки створеній торік оперативній групі з викриття та припинення найбільш резонансних схем ухилення від сплати ПДВ посилено аналітичну складову у роботі податкової міліції, при цьому увага сконцентрована на виявленні та розслідуванні серйозних злочинів. Сьогодні наповнення бюджету має відбуватися не за рахунок тиску на бізнес, а за рахунок викриття фінансових оборудок та спрямування коштів від виявлених злочинів до бюджету.налоговая3 (32)
За результатами моніторингу ситуації на місцях будуть переглядатися оцінка діяльності регіональних керівників податкової міліції, відповідність займаній посаді, і замість тих, хто працював неефективно, будуть призначатися нові кадри. Ідеологія кадрової політики полягає в тому, щоб нижня та середня ланка службовців також працювала ефективно та відповідально, щоб система працювала безперебійно та якісно знизу доверху.
Минулого року з метою мінімізації корупційних чинників, налагодження ефективної взаємодії в середні структури ДФС та іншими правоохоронними органами змінено організаційну структуру податкової міліції, за якою відповідальність за роботу слідчих та оперативних підрозділів податкової міліції та чітку координацію здійснює перший заступник начальника ГУ ДФС в області.
«Процес реорганізації Міндоходів, який розпочався минулого року, та створення фіскальної служби в організаційному плані виявився досить складним. «Міндох» в областях ще до кінця не ліквідовано, тому виникають прецеденти з тими, хто там працює і хоче «урвати» на останок. Корупційні прояви ми будемо попереджувати, а порушників – жорстко наказувати. Проходить «чистка» та серйозна кадрова робота», — було наголошено під час нарад Першим заступником Голови ДФС України Володимиром Хоменком.
Відповідно до закону про люстрацію з листопада 2014 року з лав податкової міліції вже звільнено 41 керівника і це ще не остаточна цифра – на даний час перевірка ДФС України триває. Загалом з початку минулого року, як в областях, так і в центральному апараті звільнено всіх начальників податкової міліції.