Власниками цифрових підписів від ДФС у січні стали 36,8 тис. осіб

Протягом січня поточного року до Акредитованого центру сертифікації ключів при ДФС для отримання цифрових підписів звернулися 36,8 тис. клієнтів. Їм видано 100 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів.
Найактивнішими користувачами послуг Центру є фізичні особи, кількість яких за січень поточного року сягнула 27,7 тис. Вони отримали 62 тис. електронних підписів.
За цей період 9,1 тис. юридичних осіб стали власниками 38 тис. електронних ключів.
Нагадаємо, що Акредитований центр сертифікації ключів при ДФС, який функціонує вже протягом трьох років, надає безкоштовні послуги електронного цифрового підпису органам державної влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям всіх форм власності, іншим суб’єктам господарської діяльності та фізичним особам.
Відсутність обмежень щодо сфери використання посилених сертифікатів дозволяє клієнтам використовувати їх як для подання звітності в електронному вигляді, так і для організації електронного документообігу.
Акредитованим центром сертифікації ключів оптимізовано процедури отримання та обслуговування посилених сертифікатів, подовжено строк їх дії до двох років та збільшено (до 92) кількість представництв, у яких можна отримати цифрові підписи.
Окрім того, з метою забезпечення доступу до електронних сервісів ДФС платникам податків (юридичним особам), які зареєстровані на території Донецької та Луганської областей, установчі документи яких втрачено, ініційовано та запроваджено спрощений порядок ідентифікації та реєстрації таких осіб.
Загалом, протягом 2012-2014 років послуги електронного цифрового підпису в Акредитованому центрі сертифікації ключів ІДД ДФС отримали більш ніж 1,5 млн. клієнтів, яким сформовано понад 3,2 млн. посилених сертифікатів.
У межах послуг засвідчення наявності електронного документа (електронних даних) на певний момент часу, за запитами клієнтів сформовано 15,5 млн. позначок часу.
За весь період функціонування Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС економія коштів клієнтів за рахунок використання безкоштовних послуг ЕЦП орієнтовно склала майже 1,2 млрд. грн. (з розрахунку середньої вартості аналогічних послуг в комерційних центрах 373 грн. за один посилений сертифікат).670718