Рентні платежі можуть бути переглянутими з метою приведення до більшої відповідності до міжнародного досвіду оподаткування видобувних підприємств

«По рентним платежам зафіксовано на постійній основі ті розміри підвищених ставок, які були прийняті протягом минулого року, але це питання є досить дискусійним і в подальшому передбачено перегляд підходів до оподаткування операцій з видобутку корисних копалин з метою його удосконалення», — повідомила директор Департаменту методологічної роботи з питань оподаткування Державної фіскальної служби України Неля Привалова під засідання Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності 6 лютого.налоговая3 (22)
Вона також нагадала присутнім, що відповідно до положень Закону України від 28.12.2014 № 71-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи” змінилися ставки рентної плати за користування надрами для видобування окремих груп корисних копалин.
Ставки плати за користування надрами для видобування нафти, конденсату, газу природного, залізної руди визначені пунктом 252.20 статті 252 ПКУ, встановлено у таких же розмірах, що діли тимчасово, до 1 січня 2015 року, відповідно до положень підрозділу 91 „Особливості справляння рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин”, яким доповнено розділ XX „Перехідні положення” ПКУ згідно із Законом України від 31 липня 2014 року № 1621-VII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України”.
Для нафти та конденсату видобутого з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5 тис. метрів, ставку установлено у розмірі 45%, а понад 5 тис. метрів – 21% від вартості товарної продукції гірничого підприємства.
Для газу природного, що реалізується не для формування ресурсу природного газу для потреб населення, а для інших потреб, та видобутого з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5 тис. метрів – 55%, а понад 5 тис.метрів – 28% від вартості товарної продукції гірничого підприємства.
Базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу (згідно з п. 257.1 ст. 257 ПКУ).
«Рентні платежі обговорюються для того, щоб бути переглянутими і приведеними до більшої відповідності до міжнародного досвіду оподаткування видобувних підприємств», — додала Неля Привалова.