Про податковий компроміс під час прес-конференції

Що передбачає податковий компроміс, яка категорія платників може ним скористуватися, які механізми і терміни його застосування та про мету його впровадження, йшлося сьогодні під час прес-конференції за участю начальника управління правової роботи ГУ ДФС у Харківській області Миколи Обертовича.
Так, фахівець зокрема відзначив, що закон про податковий компроміс набув чинності з 17 січня 2015 року. Фахівець підкреслив, що відтепер бізнес матиме законний механізм податкового компромісу з державою, який дозволяє платникам уникнути фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності за заниження податкових зобов’язань з податків на прибуток та додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року.
Микола Обертович розповів журналістам, що тривалість процедури досягнення податкового компромісу — до 70 календарних днів з наступного дня після подання платником документів. Але при цьому, підкреслив податківець, загальний термін, протягом якого платник може прийняти рішення про застосування процедури складає 90 календарних днів з дня набрання чинності закону (з 17.01.15).
В свою чергу, податкова служба протягом 10 робочих днів приймає рішення про налоговая3 (25)можливість проведення перевірки або відсутність такої необхідності для підтвердження визначеної суми.
Посадовець акцентував увагу представників ЗМІ на тому, щоподатковий компроміс – це право платника, а не його обов’язок.
Начальник управління правової роботи повідомив, що при застосуванні процедури податкового компромісу платник має сплатити 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов’язань. При цьому інші 95% такої суми вважаються погашеними, а штрафні санкції та пеня не нараховуватимуться.
Як повідомив Микола Обертович, на сьогодні в органи ДФС у Харківській області вже звернулось 10 суб’єктів господарювання із заявою про застосування процедури податкового компромісу.