Михайло Гагаркін: Сплата податків – це теж патріотизм

Про любов до своєї країни, непідробний патріотизм, кадрову стратегію фіскальної служби регіону та зміни, які очікують на представників бізнесу, розповідав під час прес-конференції нещодавно призначений в.о. начальника ГУ ДФС у Харківській області Михайло Гагаркін.
У минулому бізнесмен, сьогодні державний службовець, Михайло Гагаркін прагне втілити у роботу фіскального відомства основи сучасного менеджменту та стратегічні принципи управління.
Відповідаючи на численні запитання журналістів і регіональних, і всеукраїнських ЗМІ, новопризначений керівник окреслив і свої головні завдання на посаді головного податківця Харківщини, і своє бачення подальшого розвитку взаємовідносин з бізнес-структурами регіону.
Сналоговая3 (2)еред основних завдань Михайло Гагаркін назвав головні: наповнення бюджету, виконання усіх доручень Президента країни та безпосередньо Голови ДФС України. Адже це саме те, що сьогодні потребує країна.
«Розуміння того, що ти можеш допомогти своїй країні, спонукає тебе до виконання усіх надскладних завдань та мотивує працювати 24 години на добу», — відзначає керівник.
А стосовно взаємодії з бізнесом регіону, Михайло Гагаркін підкреслює, що проходячи певний підприємницький шлях, набуваючи досвід громадської роботи, йому доводилося стикатися та взаємодіяти з чиновниками, податковою та митною службами, і усі проблемні питання бізнесу йому знайомі. Він обіцяє, якщо малий та середній бізнес ведуть «чисту» бухгалтерію, сплачують усі податки у повному обсязі, не використовують у своїй діяльності тіньові схеми, то фіскальна служба не буде його турбувати. А критерієм порядності та сумлінної репутації бізнесмена і стане повна сплата податків. Що в свою чергу красномовно скаже про його відношення до своєї рідної країни, в якій він зараз живе, де живуть його діти, де він робить свій бізнес. Адже неможливо любити свою батьківщину та одночасно ухилятися від сплати податків.
Також Михайло Гагаркін відзначив, що податкова служба області зацікавлена в подальшому розвитку малого та середнього бізнесу в регіоні. Адже це і створення нових робочих місць, і гроші в бюджеті, які будуть спрямовані на потребу міста і області. Загалом Харківщина, підкреслив керівник, це потужний виробничий регіон майже в усіх областях економіки та сільського господарства та є одним із найкрупніших наповнювачів бюджету. Михайло Гагаркін висловив впевненість, що разом з громадським активом області та бізнес-асоціаціями вони досягнуть певних результатів по втіленню задач і щодо подальшого розвитку регіону, і сьогоднішнього забезпечення економічної і соціальної його життєдіяльності.
Також Михайло Гагаркін відповів на запитання журналістів стосовно кадрової політики відомства та співробітництва з громадськістю.
Зокрема він повідомив, що незабаром на суб-сайті ГУ ДФС у Харківській області буде розміщено перелік вакансій. Тож усі бажаючи можуть подати своє резюме і спробувати себе на посаді співробітника фіскальної служби. Основними критеріями при розгляді кандидатур будуть — професіоналізм, порядність і патріотизм.
Запитали журналісти і про проведення процедури люстрації стосовно співробітників фіскального відомства. Михайло Гагаркін повідомив, що така процедура буде проводитись обов’язково і стосуватиметься кожного. Посадовець відзначив, що одним з перших на Україні добровільно пройшов публічну процедуру в Харківській громадській люстраційній палаті. Михайло Гагаркін запевнив, що головне при цьому мати чисту совість, любити від усього серця свою країну та прагнути приносити їй користь.