Ігор Білоус зустрівся з представниками Інвестиційної ради

«Сьогодні основною проблемою є стабілізація та відродження економіки. Над цим завданням потрібно активно працювати у рамках прийнятих новацій у податковій сфері. У нас є небагато часу, щоб підкоригувати прийняті закони, оптимізувати їх та зробити кращими. І це ми повинні робити разом з бізнесом у конструктивному діалозі», – заявив Голова ДФС України Ігор Білоус 6 лютого під засідання Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності.налоговая3 (15)
Керівник ДФС, зокрема, зазначив, що термін для внесення законодавчих змін – перший та початок другого кварталу і закликав представників бізнес-спільноти до активної роботи у цьому напрямі.
Оскільки законодавчі зміни вносилися і опрацьовувалися в непростих умовах, деякі норми мають певні неузгодженості, для відпрацювання та врегулювання яких фіскальною службою розроблено низку пропозицій.
Так, зокрема, пропонується переглянути критерії для застосування знижених ставок єдиного внеску для того, щоб більш широке коло роботодавців могли ними скористатися. Крім того, опрацьовується норма щодо рентних платежів з метою її приведення до більшої відповідності міжнародному досвіду оподаткування видобувних підприємств.
Представникам бізнесу також нагадали про можливість скористатися механізмом податкового компромісу, який надає можливість сплатити лише 5 відс. від суми податків, які не були сплачені раніше. При цьому 95 відс. цієї суми вважаються погашеними, а отже – штрафні санкції не нараховуватимуться. Скористатися податковим компромісом можна до 17 квітня 2015 року.
Крім того, з 1 січня запроваджено систему електронного адміністрування ПДВ у тестовому режимі. Протягом І півріччя реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі здійснюватиметься без будь-яких обмежень. Також, не застосовуватимуться будь-які штрафи у випадку, якщо платник зареєструє податкову накладну протягом 30 календарних днів (15 днів – встановлений термін та ще 15 – порушення терміну). Такий перехідний період триватиме до 1 липня.
Окрім законотворчої роботи, серед основних цілей ДФС на поточний рік Голова ДФС України Ігор Білоус також визначив функціональну реформу відомства, яка передбачає перехід до дворівневої структури, скорочення кількості департаментів та збільшення автоматизації. Фахівці ДФС вже працюють над концепцією майбутніх змін з урахуванням міжнародного досвіду.