Харківським студентам розповіли про акцизний податок

В рамках проведення пізнавальних та ознайомчих лекцій з питань податкового законодавства, в черговий раз співробітники ГУ ДФС у Харківській області завітали до студентів Харківського комп’ютерно – технологічного коледжу національного технічного університету «ХПІ». налоговая3 (31)
На цей раз знайомила молодь з тонкощами сплати акцизного податку та основними змінами в його оподаткуванні начальник відділу акцизного податку ГУ ДФС області Лариса Панаріна.
Вона повідомила підліткам, що Урядом України внесено ряд суттєвих змін та доповнень у Податковий Кодекс та інші законодавчі акти щодо акцизного податку, які діють у 2015 році. З 1 січня 2015 року згідно з прийняттям Верховною Радою України Закону України 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» запроваджується акцизний податок з реалізації через роздрібну мережу підакцизних товарів, який буде сплачуватися до Місцевого бюджету.
Фахівець повідомила, що платниками цього податку є суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізують безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування такі підакцизні товари:
пиво,
алкогольні напої,
тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну,
нафтопродукти, скраплений газ, паливо альтернативне.
Тож такі особи підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку за місцезнаходженням пункту продажу товарів.
Наприкінці лекції Лариса Панаріна відповіла на запитання студентів. Зокрема їх, як майбутніх підприємців та платників податків, зацікавило питання щодо спрощення ведення підприємницької діяльності та скорочення податків. Адже вони усі в подальшому будуть працювати, а отже сплачувати податки і як справжні громадяни своєї країни прагнуть робити це в законодавчому полі. Фахівець відповіла на усі запитання та побажала учням успішного навчання та використання здобутих знань на практиці.